ANKETİMİZ SONA ERMİŞTİR, İLERİDE YENİ ADAY ADAYLARI İLE YENİ ANKET DÜZENLEYECEĞİMİZİ DUYURUR SAYGILARIMIZI SUNARIZ....
Duyurular :
Anasayfa Haber Arşivi Reklam Tarifeleri Ziyaretçi Defteri İletişim
Untitled Document

KARDEŞ GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ İRFAN AYYILDIZ AK PARTİ ADAY ADAYI İLE RÖPORTAJ YAPTI

İrfan AYYILDIZ:Sayın GÜNDOĞAN niçin siyasete girdiniz?
Levent GÜNDOĞAN: Çok klasik bir yanıt olacak belki ama başka da yanıtı yok, Susurluk’a hizmet için girdim. Dikkat ederseniz belediye başkanı olduğum anda başka bir işim yok. Sadece belediye başkanıyım.Bu da sadece Susurluk’a hizmet demek.
AYYILDIZ:Yazılarınızdan anladığımız kadarı ile pek sevemediniz siyaseti?
GÜNDOĞAN:Benim sevemediğim siyasetin çekildiği nokta. Siyasete girerken siyaseti rakiplerin ayağını kaydırma kurnazlığından çıkarıp, daha güzel bir yaşam yolunda fikir üretme zeminine çekme düşüncem vardı.
AYYILDIZ: Başarabildiniz mi?
GÜNDOĞAN: Hayır.
AYYILDIZ Niye?
GÜNDOĞAN: Çünkü herkes benim gibi düşünmedi. Bu nedenle ben dedikoduların içinde boğuldum. Dikkat ederseniz hep savunma yaptım. Susurluk için söyleyebildiğim birkaç şey de dikkate alınmadı.
AYYILDIZ: Sayın GÜNDOĞAN, niçin Ak Parti? Çevreden edindiğim izlenim sizi ne Ak partililer ne de Ak parti’nin dışındakiler Ak Partili olarak gördü.
GÜNDOĞAN: Doğru. Ben de bunun farkındayım. Ben olaya başlık olarak bakmadım. Beni başlığın altındakiler ilgilendirdi. Eğer okuduysanız siyasete atılırken ne düşündüğümü açık açık yazdım. Hukukun üstünlüğü ilkesine inanmak, değişime açık olmak, demokrasiyi eksiksiz yaşamak ve yaşatmak en önemlisi önce insan felsefesini benimsemek düşüncesindeyim dedim. Ve ben bu düşüncelerimle Ak Parti’nin söylemlerinin örtüştüğüne inandım. Hala da inanıyorum. Şunu açıkça vurgulayayım ben hukukun üstünlüğü derken, diğer yandan da hukuk dışı ilişkilerin avukatlığına soyunan bir liderin partisinden aday olmayı düşünmem. Gerçi o parti adaylara kapısını aylar önce kapattı ya.
AYYILDIZ O zaman sorun nerede?
GÜNDOĞAN: Sorun, Ak Parti’nin yerel kadrolarının kendi siyasetinden çok haberli olmamasında .Ak Partili olmayan ve benim gibi düşünenlerin çoğu da  Ak Parti’nin bu söylemlerinde samimi olmadığını iddia ediyorlar.
AYYILDIZ:Belli bir süre İsmail GÜNEŞ’E yardım için istifa ettiğiniz söylentileri dolaştı. Gerçi bunun doğru olmadığını bir ay içerisinde öğrendik ama bu söylenti nereden kaynaklandı sizce.
GÜNDOĞAN: Siyaseti rakiplerin ayağını kaydırma kurnazlığı biçiminde görmekten kaynaklandı. Mesela ben aday olarak çıksaydım. Birilerinin söyleyeceği tek şey vardı: İsmail GÜNEŞ’İN adamı. Kamu kurumlarına borcu var  ya da intikam alacak, işini düzeltecek diyemeyeceklerdi.
AYYILDIZ:İsmail GÜNEŞ’E yardım dedikodusu bitti. Müdür olacak dediler. YÖRSAN var arkasında dediler. Bunlar için ne diyeceksiniz?
GÜNDOĞAN: Ben her zaman hakkımda hayırlısı olsun diye dua ettim. Allah’ın izni ile görevime döndüğümde müdür olacakmış diyenler de iftiralarının karşısında ezilecekler. Ayrıca ; müdür olarak daha fazla hizmet edeceğime inanırsam niye olmasın? Benim dediğim şu: ben belediye başkanlığına aday olurken öyle bir şey düşünmedim. YÖRSAN meselesine gelince. YÖRSAN sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi sadece fabrika çalışanından ibaret değil. 65 bin süt üreticisinin ekmek kapısı aynı zamanda.Kim ne derse desin dünya markası olmuş bir firmanın benim arkamda olması beni onurlandırır. Ben her zaman YÖRSAN Susurluk için bir şans dedim. Demeye de devam ediyorum. Belki bana kızacaklar ama, popülist söylemlerle bir yere varmamız mümkün değil. Belediye başkanı kim olursa olsun YÖRSAN veya başka bir istihdam sağlayıcı kurumla barışık olmak daha öte o tür kurumlara elden gelen kolaylığı sağlamak zorunda. Susurluk’ta işsizlik sorununa köklü çözümün başka yolu yok.
AYYILDIZ:Sayın GÜNDOĞAN aday olmadığınızda göreve döneceksiniz. Peki ileride yine siyasete girer misiniz?
GÜNDOĞAN: Siyasetin durumuna bakarım. Şunu gördüm: siyaset yapabilmek için rakiplerin de siyaseti sizin algıladığınız gibi algılaması gerekiyor.
AYYILDIZ:Son olarak ne diyeceksiniz?
GÜNDOĞAN: Allah herkesin yolunu açık etsin. Teşekkür ediyorum.
AYYILDIZ:Biz de teşekkür ederiz.
 

 
13-01-2009
Habere Yorum Ekle Habere Yapılan Yorumlar ( 7 ) Haberi Arkadaşına Öner
   
 
KÖŞE YAZARLARIMIZ
İÇİMİZDEN BİRİ Levent GÜNDOĞAN
HAYIRLISI OLSUN (2)
R. Serdar TOPRAKTEPE
DEMOKRASİDEN ANLADIĞIM
Mustafa ÖNOL
ANKARA'DA BALIKESİR...
ANKET
SİTEMİZ İSTATİSTİKLERİ
Online Kişi : 4
Bugün Online : 90
Tekil Hit : 117211
Çoğul Hit : 1766678
Ip Adresiniz : 54.82.117.121
© 2008 SusurlukHaber.Com Bu sitedeki içerik kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Tasarım & Yazılım & Hosting : Ofis Soft